Retinal – czym jest ten cudowny składnik?

Retinal to inaczej retinaldehyd, czyli substancja z grupy retinoidów (pochodnych witaminy A). Czym są w takim wypadku retinoidy? To jedyne substancje o udowodnionym działaniu na jądro komórkowe! Przebudowują naszą skórę, zwiększają syntezę kolagenu i hamują jego degradację.

Jak działa na skórę?

Retinal jest odpowiedzią na szereg problemów skórnych. Redukuje przebarwienia, działa przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo, poprawia strukturę skóry, ujędrnia, wygładza, uelastycznia, napina, zmniejsza rumień, niweluje świeże rozstępy, reguluje pracę gruczołów łojowych, przeciwdziała zaskórnikom i rogowaceniu okołomieszkowemu, redukuje TEWL (transepidermalną utratę wody z naskórka) oraz działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu również świetnie radzi sobie z trądzikiem.

Co warto wiedzieć?

Retinal potrzebuje cierpliwości! Pochodne witaminy A mogą początkowo podrażniać naszą skórę, więc niebywale istotne jest stopniowe wprowadzanie tego składnika. Nasza skóra musi przejść proces retynizacji, czyli powoli przyzwyczaić się do tego składnika. Proces przyzwyczajania skóry jest uzależniony od tego jak wrażliwa jest nasza skóra oraz w dużej mierze od produktu, jaki stosujemy. Niektóre kosmetyki z retinalem mają w swoim składzie substancje, które łagodzą działanie podrażniające. np. Ph. Doctor – RetinALL IN ONE Krem do twarzy ze stabilną formą retinalu 0,1% oraz Ph. Doctor – FACE & BODY RetinALL Krem ze stabilną formą retinalu 0,05% , które w swoim składzie zawierają substancje wyizolowane z wąkroty azjatyckiej (Kwas azjatykowy, kwas madekasowy, azjatykozyd). Te z kolei, mają działanie kojące, przyspieszają gojenie się ran i działają przeciwzapalnie.

Warto pamiętać, że pełnego efektu możemy spodziewać się po 12 tygodniach stosowania retinoidów.

Przeciwwskazania do stosowania retinalu:

  • Ciąża
  • Zakażenie skóry
  • Czynne AZS
  • Podrażnienia i przesuszenia skóry
  • Naruszona bariera hydrolipidowa skóry
  • Przeczosy i wydrapania skóry
Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep aktualnie nieczynny

Przepraszamy,  ale obecnie sklep internetowy Concept13 nie przewiduje możliwości dokonania zakupów.