Masaż ciała płytką Gua Sha

Views: 2

Drewniana płytka do masażu ciała, czyli nowość od marki Slaap to innowacyjne rozwiązanie w Twojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Dzięki odpowiedniej technice masaż ciała płytką zapewni Ci:

  • redukcję cellulitu poprzez rozluźnienie tkanki tłuszczowej i pobudzenia krążenia krwi w obszarach problemowych
  • uwolnienie napięcia mięśniowego
  • pobudzenie do pracy limfy
  • pobudzenie produkcji kolagenu
  • usunięcie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu

Do czego używać różnych krawędzi płytki?

Gładka krawędź płytki Gua Sha pozwala na wykonywanie płynnych i precyzyjnych ruchów drenujących oraz na klasyczny masaż płytką.

Pofalowana część płytki świetnie radzi sobie w walce z cellulitem, zapewniając rozluźnienie mięśni i modelowanie ciała.

Miejsce zgięcia w kształcie litery ,,u” na płytce idealnie sprawdza się w roli masażera karku oraz ramion, gdzie najczęściej dochodzi do napięcia mięśniowego.

Jak masować poszczególne części ciała?

Kark i szyja – płytkę gua sha należy delikatnie i równomiernie przesuwać wzdłuż długości karku, zaczynając od linii włosów i idąc cały czas w dół, w kierunku ramion. Cały masaż górnych partii ciała najlepiej jest wykonywać fragmentem płytki, który przypomina literkę ,,u”, cały czas wykonując przy tym pionowe, proste ruchy. Staraj się nie odrywać płytki od skóry podczas wykonywania pociągnięć dla uzyskania jak najlepszych efektów.

Ręce – ruchy wykonuj wzdłuż mięśni przedramion i ramion. Twoje ruchy powinny być płynne tworząc delikatny nacisk na skórze. Wykonuj ruchy w stronę serca, używając krawędzi płytki w kształcie litery ,,u”.

Brzuch – zaczynając masaż brzucha płytką gua sha powinniśmy wykonywać lekki nacisk na skórę, najlepiej gładką krawędzią płytki. Nasze ruchy na brzuchy powinny być koliste, zgodne z ruchem wskazówek zegara, zaczynając jak najniżej i powoli idąc ku górze. Po chwili wykonywania okrężnych ruchów na brzuchu poświęć chwilę na masaż brzucha płytką pionowymi ruchami w dół.

Pośladki – koliste, równomierne ruchy, zaczynając od dolnej części pośladka kierując się w górę. Świetnie sprawdzi się tutaj falista płytka, która dodatkowo wspomaga walkę z cellulitem.

Nogi – tutaj masaż rozpoczynamy od stóp, wykonując ciągle krótkie, równomierne ruchy idące wzdłuż nóg. Silniejszy nacisk można położyć na udach i mięśniach łydek. W miejscach objętych cellulitem dobrze jest użyć falistej krawędzi płytki, w celu jego redukcji, rozluźnienia mięśni i ujędrnienia skóry.

Drewniana płytka do ciała gua sha
Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *