Krem pod oczy – czy naprawdę jest potrzebny?

Krem pod oczy jest jednym z najbardziej niedocenianych kosmetyków. Przekonujemy się o tym na własnej skórze kiedy w okolicach oczu pojawiają nam się pierwsze zmarszczki. Dlaczego krem do twarzy nie wystarcza, aby dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, a przez to najbardziej wystawiona na wszystkie problematyczne kwestie zdrowotne i w wyglądzie. Jednocześnie na skórę wokół oczu silnie oddziałują mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy. Właśnie na wrażliwej skórze pod oczami od razu wszystko widać – złą dietę, przemęczenie, opuchliznę, brak snu i pierwsze oznaki starzenia. Stąd nie powinno nas dziwić, że delikatna i cienka skóra musi być odpowiednio pielęgnowana. Kremy pod oczy zostały skonstruowane w taki sposób, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby skóry w okolicach oczu. Są kremy niwelujące zmarszczki, takie jak Polemika Przeciwstarzeniowy krem pod oczy z efektem rozświetlenia, które oprócz swojego przeciwzmarszczkowego działania posiadają szereg innych przyjemnych zastosowaniach, jak choćby rozświetlenie twarzy i okolic oczu za pomocą mikki znajdującej się w ich składzie. Innym świetnym produktem, który pozwoli Ci zminimalizować widoczność zmarszczek jest Serum z glutationem na powiekę górną i dolną od Ph.Doctor, które oprócz pozbycia się zmarszczek pozbędzie się także cieni wokół oczu i podniesie opadającą powiekę. Kremy dzielą się oprócz swoich zastosowań także na gęstość; wyróżniamy kremy treściwe jak SLAAP Night Cloud, które otulają skórę wokół oczu niczym prawdziwa chmurka i kremy lekkie, delikatne – Purite Krem pod oczy, które od razu wchłaniają się dbając o Twój komfort i zdrowy wygląd.

Pierwsze zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicach oczu. Dzieje się tak, ponieważ tam najintensywniej działają mięśnie odpowiadające za mimikę twarzy i wpływają tym samym na kondycję skóry. Nasza skóra pod oczami potrzebuje wsparcia – dobre nawilżenie i odżywienie stymulują odbudowę naturalnych włókien kolagenowych, a co za tym idzie przywrócenie jędrności skórze wokół oczu. Kiedy nie śpieszymy się rano do wyjścia dobrym sposobem, aby dodatkowo wspomóc delikatną skórę wokół oczu, jest nałożenie na krem lub serum płatków pod oczy. W drogeriach jest szeroki wybór jednorazowych płatków pod oczy, jednak my zachęcamy do zainwestowania w wielorazowe płatki pod oczy, których można używać wiele lat. Dzięki nim nasz ulubiony i najskuteczniejszy krem lub serum pod oczy zadziałają ze zdwojoną siłą.

Większość kobiet sięga po krem pod oczy dopiero, kiedy zauważą pierwsze oznaki starzenia. Wyznajemy zasadę, że lepiej jest wcześniej zapobiegać niż później próbować się ratować. Krem pod oczy powinien nam towarzyszyć już od pierwszej pielęgnacji, w wieku nastoletnim , kiedy sięgamy po pierwsze kremy do twarzy. Pamiętajmy jednak, że sięgając wówczas po kremy te muszą być odpowiednio dobrane, które działają profilaktycznie.

Przekraczając wiek, w którym nasza skóra staje się dojrzała krem pod oczy to absolutna konieczność, jeżeli chcemy zapobiec powstającym zmarszczkom. Wybierając krem pod oczy, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on naturalny skład, aby był delikatny dla skóry a jednocześnie skuteczny.

1239
Oceń!
Udostępnij wpis:

Sklep aktualnie nieczynny

Przepraszamy,  ale obecnie sklep internetowy Concept13 nie przewiduje możliwości dokonania zakupów.