W celu zakupu prosimy o kontakt sklep@concept13.com.pl
Krem do twarzy z filtrem SPF 50 – czemu warto używać?
Views: 3
Z pewnością większość z nas uwielbia czuć na swojej twarzy ciepłe promienie słońca, jendak pomimo, że ochrona przed słońcem jest gorącym tematem wiele osób nadal nie wie w jaki sposób promieniowanie UV wpływa na skórę.
Jakie korzyści daje słońce?
Światło słoneczne pobudza w naszej skórze syntezę witaminy D3, która odpowiada za odporność i jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Słońce bez wątpienia wpływa na poprawę samopoczucia i dodaje nam energii życiowej. Gdy przebywamy na słońcu uwalniana jest serotonina, endorfiny a poziom stresu się obniża. Można powiedzieć, że każdy z nas jest po części na baterie słoneczne.
Czemu słońce jest niebezpieczne?
Działanie promieni słonecznych na naszą skórę niesie jednak szereg negatywnych skutków takich jak zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory skóry oraz przedwczesne starzenie się skóry tzw. fotostarzenie. Przed tym zjawiskiem pomogą Ci zabezpieczyć się Korres Ochronny Krem SPF 50 oraz Rozświetlający Krem SPF 50.
-
Produkt w promocjiYOGHURT ochronny krem-żel do twarzy i okolic oczu SPF 50Pierwotna cena wynosiła: 129,00 zł.80,00 złAktualna cena wynosi: 80,00 zł.
Promieniowanie ultafioletowe dzielimy na UVA, UVB oraz UVC. Dwa pierwsze docierają do powierzchni ziemi. Za co są odpowiedzialne?
Promieniowanie UVA – przyczynia się do tworzenia wolnych rodników i fotostarzenia. To ono odpowiada za powstawanie reakcji fotoalergicznych oraz zwiększa ryzyko zachorowań na nowotwory skóry. Aż 95% promieniowania ultrafioletowego to właśnie UVA. Jego fale przenikają przez szyby oraz chmury i mogą dotrzeć nawet do komórek skóry właściwej.
Promieniowanie UVB – winowajca oparzeń słonecznych, obrzęku i rumienia. Odpowiada za pigmentację i powstawanie opalenizny. Ma również negatywny wpływ na nasz wzrok, może przyczynić się do powstania zaćmy.
Czy to oznacza, że powinniśmy absolutnie unikać ekspozycji na słońce?
Oczywiście, że nie! Należy korzystać z niego w odpowiedzialny sposób, aby czerpać korzyści i nie narażać się na ryzyko jakie za sobą niesie. Na ratunek przychodzą nam ochronne kremy z filtrem UV. Kremy SPF kojarzą się niestety często z gęstym, nieprzyjemnym produktem, jednak na rynku jest w tym momencie mnóstwo fantastycznych kremów z filtrem, które swoją konsystencją wręcz zachęcają do używania, np. Korres Ochronny Krem SPF 50 z linii YOGHURT.
Jaki SPF wybrać?
Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby krem z filtrem miał przynajmniej faktor SPF 30.
Im wyższy faktor, tym dłuższa i bardziej skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Kremy SPF 50 to najwyższy faktor dostępny na rynku. Wymagają rzadszej reaplikacji w ciągu dnia niż SPF 30.
Następna istotna w użytkowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym kwestia to kolor naszego kremu. Na rynku jest wiele kremów z filtrem, które mają w sobie pigment i wyrównują koloryt naszej cery, np. Kireskin SPF 50 i Koloryzujązy Red Grape. Jeśli krycie takiego produktu nam odpowiada, możemy zrezygnować z używania podkładu. Jest wielu fanów takiego rozwiązania, jednak jest też wielu zwolenników standardowych kremów ochronnych lub takich, które nadają tylko lekkie rozświetlenie jak Korres Rozświetlający Red Grape. Nie ma różnicy w działaniu między standardowymi, bezbarwnymi kremami z filtrem a SPF z pigmentem, więc dobierz najlepszy dla siebie.
Ważna jest również konsystencja kremu – aby używać go codziennie z przyjemnością. Tu, duże znaczenie mają potrzeby naszej skóry. Jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa, postaw na krem z dodatkowym nawilżeniem. Pamiętaj, że dodatkowe nawilżenie w kremie z filtrem nie musi oznaczać ciężkiej konsystencji. Korres YOGHURT to produkt, o niesamowicie lekkiej, żelowej konsystencji, który przy okazji świetnie łagodzi i nawilża skórę. Jeśli masz skórę wyjątkowo skłonną do przetłuszczania możesz zrezygnować z nakładania kremu nawilżającego pod krem z filtrem SPF.

[…] niesie za sobą szereg nieprzyjemnych, a przede wszystkim niebezpiecznych konsekwencji. W artykule Krem do twarzy z filtrem SPF 50 – czemu warto używać? omówiliśmy ten temat nieco bardziej szczegółowo. Poruszony został również temat zjawiska […]
Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!